Pleksiklaas

Pleksiklaas on suurepärane materjal vastupidavate ja nägusate toodete valmistamiseks.

Pleksiklaasi töötlemisviisid

Laserstuudio kasutab lehtmaterjalina tarnitavat pleksiklaasi lehemõõduga 2050 x 3050 mm. Tootmises kasutame peamiselt Saksamaal RÖHM’i tehases valmistatud pleksiklaasi. Saada on erinevate paksustega, samuti värvilisi ja satiinpleksiklaase.

laser Pleksiklaasi laserlõikus

Laserlõikus võimaldab saavutada väga täpse ja kvaliteerse lõikejoone. Läbipaistval laserlõigatud pleksiklaasil jääb lõikeserv läikiv.

frees Pleksiklaasi CNC freesimine

CNC freesimine on teine võimalus pleksiklaasi lõikamiseks. Selle meetodiga lõigatud detailide serv jääb täpne ja kvaliteetne, ning mati viimistlusega. Freesitud servadega materjal on veidi paremini liimitav, eriti paksema materjali kasutamisel.

plastiku liimimine Pleksiklaasi liimimine

Pleksiklaas on hästi liimitav. Liim ise on täiesti läbipaistev. Laserstuudios valmistame liimitavaid tooteid Teie jooniste järgi ja ka valmistoodetena, mis on saadaval meie veebipoes.

plastiku painutamine Pleksiklaasi painutamine

Pleksiklaasi saab erineval viisil painutada. Kõige levinum on 90 kraadine paine, kuid painutada saab ka muude nurkade alla. Sujuv paine ehk pleksiklaasist kaarpind on samuti teostatav, kuid hea tulemuse saavutamiseks on vaja valmistada painutusvormid. Selliselt painutatud detaile on mõistlik toota seeriatena, et vormide hind jaguneks mitme valmistoote vahel.

Pleksiklaasi tüübid

Saada on erineva viimistlusega pleksiklaase:

  • kirgas pleksiklaas;
  • opaal pleks;
  • värviline pleksiklaas;
  • satiinpleksiklaas
cnc_freesimine_materjalid_1

Kirgas ehk läbipaistev pleksiklaas

on Laserstuudios laos kohapeal olemas. Põhilised saadaolevad paksused on 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15, 20 mm. On saada ka paksemaid materjale, aga tuleb arvestada, et mida suurem paksus seda kallim ka töödelda ja lõigata

Opaalpleks

on levinud matejal valgustite ja valguskastide tootmisel. On saadaval rohkem ja vähem valgust läbilaskvaid tüüpe. Ehk siis vähem valgust läbilaskev opaalpleks on valgem ja hajutab valgust paremini, samas rohkem valgust läbilaskvast tüübist võib valgusallikas mõnevõrra rohkem läbi paista. Saada on erinevaid paksuseid alates 2 mm – 20 mm.

Värviline pleksiklaas

on küll kallim, kuid võimaldab valmistada stiilsed tooteid. Materjali paksuste valik on väiksem: põhiliselt kasutatakse 3 mm paksust materjali, kuid valikus on ka paksemaid materjale.

Satiinpleksiklaas

on mati pinnaga ja tavaliselt valgust läbikumav. Põhilised materjalipaksused on 4 ja 6 mm.

Pleksiklaasi alternatiivid

PET nimetatakse veel AXPET, PET-G. Seda materjali kasutatakse näiteks joogipudelite valmistamiseks. PET on laserlõikuse ja CNC freesimise abil lõigatav. Lisaks painutatav ja väga hästi vaakumvormitav, kuid ei ole liimitav. PET on elastsem kui pleksiklaas, seega saab õhemast PET-ist valmistada purunemisele vastupidavaid flayerite taskuid, tootealuseid, reklaamide hoidjaid ja muud. Materjali põhilised paksused on 1; 1,5; 2 ja 3 mm. Värvivalikust on saad kirgast ja opaal PET-i.

Polükarbonaat on väga tugev materjal. Teda saab freesida ja painutada, kuid mitte nii hästi kui pleksiklaasi. Kahjuks ei saa polükarbonaati laseriga lõigata ega liimida. Saada on kirgast ja opaal polükarbonaati.

Polüstereen on hea materjal vaakumvormimiseks, saada on valget ja põhivärvitoonides materjali.

PVC on nõrgem materjal, kuid võib olla soodsaks alternatiiviks pleksiklaasile.

Pleksiklaasi kasutamine

Tootealused

tootealus

Pleksiklaasist tootealusetele saab printida tekste ja kujundusi. See võimaldab disainida professionaaleid aluseid Teie toodete esiletõstmiseks.

Infograafika

infoviit

Pleksiklaas on õige materjal mahuliste logode ja infograafika valmistamiseks.

Infoalused

infoalus

Pleksiklaasist A4 formaadis minimalistliku disainiga infoalused.

Korjanduskastid

A4_korjanduskast

Korjanduskastid erinevatel üritustel kasutamiseks. Meie veebipoes kohe saadaval.

Kaitseklaasid

kaitseekraan

Kaitseklaaside valmistamiseks on pleksiklaas ehk akrüülklaas just sobiv materjal. Erinevates mõõtudes kaitseekraanid kohe meie e-poes saadaval.

Pleksiklaasi hind

Laserstuudios saab lõigata pleksiklaasist detaile Teie jooniste järgi. Materjal on meil kohapeal olemas või saadaval mõne päevaga. Võimalik on Laserlõikus, CNC freesimine, lisaks lõikeserva poleerimine. Küsi pleksiklaasi lõikuse hinda:

Uurin pleksiklaasi lõikuse hinda: