Laserlõikus

Laserlõikus on õige tehnoloogia kui vajate parimat tulemust ja professionaalse välimusega tooteid ja detaile. Märksõnadeks on detailide suur täpsus ja lihtne tööprotsess ideest lõpptulemuseni. Laserite maksimaalne lõikeala on 1550 x 2000 mm, vajadusel saame kasutada jätkulõikust suuremate detailide lõikamiseks.

pleksiklaasi laserloikus

Laserlõigatavad materjalid

on ideaalselt laseriga lõigatav. Lõikeserv jääb kirgas ja vastab täpselt etteantud tööfailile. Laserlõigatavad on akrüülid kuni paksuseni 20 mm. (Meie cnc freesi abil saab töödelda ka paksemat materjali.) Saadaval on nii kirkaid kui värvilisi, samuti matte- ehk satiinplekse. Lisaks kasutatakse erilisi valgust hajutavaid, värvilist valgust kiirgavaid, ning peegelplekse. Kasutame kvaliteetseid Saksamaal toodetud PLEXIGLAS® kaubamärki kandvaid akrüülklaase.

nagu: polüetüleen, polüstüreen, PET on samuti laserlõigatavad. Tundamatuid plastikuid peaks siiski eelnevalt testima. PVC ei ole laserlõigatav, aga on hästi freesitav. Vahtplast ehk penoplast on laserlõigatav kuni paksuseni 50 mm. Paksemaid vahtplastist detaile saab valmistadad meie cnc freesiga.

nendest elastsetest ja vastupidavatest plastikutest saab valmistada mitmesuguseid silte, viitasid ja näiteks garderoobi numberid. Tehnoloogia seisneb selles, et pealmise kihi mahagraveerimisel tuleb nähtavale teist värvi materjalikiht. Nii saab valmistada vastupidavaid graafiliste elementidega tooteid.

on laserlõigatav, samas erinevad kummilaadsed materjalid, mis sisaldavad silikooni, vajavad eelnevat testimist.

Need materjalid on suurepäraselt laserlõigatavad. Lõikeserv jääb pruunikas. Suur pluss laseriga lõikamise puhul on see, et lõikeserv ei aja pindu, ning ei nõua täiendavat lihvimist. Vineeri puhul peab arvestama, et veekindel ja niiskuskindel vineer ei ole laserlõigatavad neis kasutatava liimi tõttu. (Neid materjale saab hästi lõigata meie cnc tööpingi abil.)

on jällegi suurepäraselt laserlõigatavad. Nende materjalide süttimist lõikuse ajal aitab vältida eriline suruõhu jahutus. Laserlõikuse abil saame teostada makettide detaile, eriliselt kujundatud trükiseid, pakendieid ja pakendite prototüüpe.

on tavaliselt väga hästi laseriga lõigatavad. Suure eelise annab asjaolu, et laseri puhul ei ole tööriistal mehaanilist kokkupuudet materjaliga, seega ei saa detailid keeruliste kujundite lõikamisel eest ära nihkuda.

Lisaks saab lõigata veel laia valikut materjale, tasub küsida lisa! Töödeldavate materjalide paksused võivad varieeruda 0,1-st kuni 20 mm-ni.

Millal valida laserlõikus?

Laserlõikus võimaldab lõigata suure täpsusega detaile. Servaviimistlus tuleb parim võimalik. Meie laserid on mõeldud just spetsiaalselt kergete materjalide laserlõikuseks ja lasergraveerimiseks. Metalle meie laseriga ei lõika, küll aga saab lõigata alumiiniumit, messingit ja alumiiniumit sisaldavaid materjale Laserstuudios cnc freesimise abil. Laserlõikus on sobiv ka ootamatute materjalide puhul nagu õhukesed kangad, mille puhul detailid on väga täpsed, kuna lõikekiir ei nihuta materjali nagu noalõikuse puhul; papp ja paber, mis võivad olla materjaliks täpsete maketidetailide valmistamisel; looduslikud materjalid nagu vilt ja nahk millest saab valmistada väga huvitavaid tooteid. Parima tulemuse saab kindlasti akrüülklaasi lõikamisel, laserlõigatud serv on ideaalse viimistlusega.

Mida saab laserlõikuse tehnoloogia abil toota?

  • Pleksiklaasi laserlõikus

    Pleksiklaasi laserlõikus

    Akrüül ehk pleksiklaas on suurepärane materjal laserlõigatud detailide valmistamiseks.

  • Vineeri laserlõikus

    Vineeri laserlõikus

    Vineeri laserlõikus sobib kui on vaja suure täpsusega detaile.