CNC freesimine

CNC freesimine võimaldab tõhusalt ja suure täpsusega lõigata detaile suurest valikust lehtmaterjalidest. CNC freesimistehnoloogia võimaldab freesida materjale, mida laserlõikusega lõigata ei saa, nagu näiteks PVC, vee- ja niiskuskindel vineer, alumiinium, komposiitmaterjalid.

cnc freesimine

Kogu protsess on joonisest tooteni kiire ja nõuab tavaliselt suhteliselt vähest tööpingi seadistamist. Seega on võimalik valmistada nii üksikobjekte, kui seeriatoodangut. Meie freespingi eelised avalduvad kõige paremini just lehtmaterjalidest detailide valmistamisel, samas on edukalt võimalik ruumiliste detailide freesimine tänu spetsiaalse Siemens NX tarkvavara kasutamisele. Küsige pakkumist CNC freesimsele, vastame kiiresti ja anname vajadusel nõu.

Freespingi tööala

Suure jõudlusega Multicam 3000 cnc freespingi tööpinna suuruseks on 2060 × 3090 mm, freesimiskõrgusega kuni 140 mm. See võimaldab korraga töödelda paljude materjalide standardiks olevat täislehte 3050 x 2060 mm (3 m 5 cm x 2 m 5cm) ja mahub see ühes tükis töölauale. Nii saame suurte tootepartiide puhul tagada väga efektiivse freesimise tööaja kulu.

freesi tööpind

Suuremate detailide puhul võib olla võimalik ka jätkulõikus. Kuna detailid kinnituvad töölauale vaakumlaua abil, ei saa väga väikeseid detaile lõigata, mõnel juhul (detailide mõõdud on suurusjärgus mõned sentimeetrid) on CNC freesimise asemel otstarbekam kasutada laserlõikust. Siin saab vajalikku nõu Laserstuudio projektijuhtidelt.

CNC freesimiseks sobivad materjalid

CNC freesimiseks sobivad:

  • erinevad plastikud;
  • puit ja vineer;
  • alumiiniumkomposiit plaadid;
  • vahtlpast (penoplast);
  • metallidest saame freesida alumiiniumi ja messingit.
cnc_freesimine_materjalid_1

Mõned materjalid mida ei saa laseriga lõigata on hästi freesitavad. Näiteks PVC-d sisaldavad materjalid, alumiiniumkomposiit. Samuti võib paksemate vineeride ja plastikute puhul cnc freesimine olla parem lõike tehnoloogia kui laserlõikus. Kui me ei ole kindlad, kas materjali saab freesida teeme esmalt proovilõikuse.

Freesi lõikejoone eripärad

freesimine

Kuna freespingi tööriist ehk frees on silindriline, siis jääb sisselõigete sisenurkadesse raadius. Tavaliselt kasutatakse 4 mm läbimõõduga freese (sisenurka jääb siis raadius 2 mm), kuid see võib vastavalt tööle ja materjali paksusele ka erineda. Faili ettevalmistamisel ei ole Teil seda asjaolu vaja arvestada, teeme tööfaili ise vajalikud muudatused.

Väga väikeseid detaile ei saa cnc freesimise abil lõigata, kuna neid on keeruline töölauale kinnitda.

Erinevalt laserlõikusest saab lõigata mitteläbivaid avasid ja süvendeid ning sooni.

CNC freesimise tööfail

Tööfail peab olema vektorgraafika formaadis. Sobivad failivormingud on näiteks pdf, ai, cdr, dxf, dwg. Joonis peaks olema 1:1 mõõtkavas. Hea oleks kõik detailid ühele lehele kokku panna.

*.cdr

*.pdf

*.ai

*.dxf

*.dwg

CNC freesimise hind

CNC freesimise hind sõltub freesimisele ja faili ettevalmistusele kuluvast ajast. Ehk siis olulised on lõikejoone pikkus, tööfaili ettevalmistus ja samuti kasutatav materjal. Kui on olemas tööfail saame hinna lihtsasti klakuleerida lõikejoone pikkust arvutava tarkvara abil.

Uurin CNC freesimise hinda:

Mida saab cnc freesimise tehnoloogia abil toota?

  • Vineeri freesimine

    Vineeri freesimine

    CNC freesimine on efektiivseim tehnoloogia vineerist detilide lõikamiseks.

  • MDF-i freesimine

    MDF-i freesimine

    MDF on suurepärane mööblitööstuse toormaterjal.

  • Metalli cnc freesimine

    Metalli cnc freesimine

    Freesime alumiiniumkomposiiti, alumiiniumit ja messingit.